Turniej w Witkowie

W sobotę, 12 grudnia 2015 udaliśmy się na nasz pierwszy turniej. Organizatorem była Szkołą Futbolu Gniezno (dziękujemy za zaproszenie - www.szkolafutbolu.com.pl). Miejscem rozgrywania turnieju było Gimnazjum w Witkowie. Na miejscu zameldowało się 10 naszych "skrzatów" w bardzo silnej obstawie rodziców (dziękuje za przybycie i wsparcie podczas całego turnieju), a byli to: Jasiu Głowacki, Kacper Domasiewicz, Dawid Kucharczak, Kamil Jędrzejczak, Jasiu Chaliman, Wojtek Jankowiak, Rafał Kania, Gabryś Mikołajczak, Tymek Czarnota i Albert Tylski. W turnieju oprócz nas uczestniczyło 8 drużyn: Szkoła Futbolu Gniezno (2 zespoły), Szkołą Futbolu Witkowo, OKSiR Witkowo, Mieszko Gniezno (2 zespoły) oraz Szkółka Piłkarska W. Przysiudy.

Pierwszy mecz przyszło nam grać z gospodarzami, czyli SF Gniezno 09/10. Wygraliśmy 2:1 po bramkach Wojtka Jankowiaka i Jasia Głowackiego. Jak to zwykle bywa pierwszy mecz bardzo nerwowy z dużą ilością walki i ogromnego zaangażowania wszystkich naszych zawodników. Na uwagę zasługuje bramka Wojtka z dużej odległości oraz piękna obrona Kamila, który w tym meczu stał na bramce.

Drugi mecz z Mieszkiem I Gniezno to już bardzo dobra gra i zwycięstwo 2:0 po bramkach Dawida Kucharczaka i ponowie Jasia Głowackiego. I tutaj znowu na pochwałę zasługuje całą drużyna, a bramki Dawida nie powstydziłby się nawet Lewandowski :)

W trzecim meczu ulegliśmy 1:0 SF Witkowo i z drugiego miejsca z 6 punktami awansowaliśmy do Ligi Mistrzów.

Tam spotkaliśmy się z SF Witkowo oraz Szkółką Piłkarską W. Przysiudy i OKSiR Witkowo. Pierwszy mecz w Lidze Mistrzów to super gra i nieznaczna przegrana 2:1 z późniejszymi zwycięzcami turnieju - OKSiR Witkowo. Bramkę zdobył Jasiu Głowacki po indywidualnej akcji. Warto dodać, że bramkę straciliśmy w samej końcówce meczu.

Po tym meczy przyszedł czas na rewanż z SF Witkowo. Tym razem to nasz zespół okazał się lepszy i zasłużenie wygraliśmy 1:0 ponownie po bramce Jasia. Wspaniałą akcja w stylu Maradony i dzięki temu zwycięstwu walczymy dalej o jak najlepsze miejsce.

Ostatni mecz w turnieju przyszło nam zagrać ze Szółką Piłkarską W. Przysiudy. Po bardzo dobrym meczu przegraliśmy 2:0 ale pozostał ogromny niedosyt (kto był ten wie). I tym sposobem zajęliśmy wspaniałe 3 miejsce w naszym pierwszym turnieju halowym. Za swój występ otrzymaliśmy okazały puchar, brązowe medale, szaliki oraz słodkie niespodzianki.

Klasyfikacja drużyn:

I OKSiR Witkowo

II Szkółka Piłkarska W. Przysiudy

III UNIA Swarzędz 08/09

IV SF Witkowo

V Mieszko I Gniezno

VI SF Gniezno

VII SF Gniezno 09/10

VIII Mieszko II Gniezno

Na ogromne uznanie zasługuje postawa i zaangażowanie całego naszego zespołu - bo wygrywa i przegrywa cała drużyna - nie tylko strzelcy bramek! Z dumą i podziwem oglądaliśmy wraz z liczną grupą rodziców poszczególne akcje i bramki najmłodszych swarzędzkich piłkarzy. Jeszcze raz gratulacje dla: Kacpra, Alberta, Jasia, Tymka, Rafała, Gabrysia, Dawida, Jasia, Kamila i Wojtka. Z niecierpliwością czekamy na kolejne turnieje!

P.S. Wszystkie bramki będzie można obejrzeć na serwisie facebook w grupie Unia Swarzędz: https://www.facebook.com/groups/1461262454172796/ (osobne podziękowania dla operatora kamery:))