Podsumowanie weekendu 1-2 września

Mały Piłkarz Cup -

W sobotę 1 września nasi chłopcy rywalizowali w powiatowym turnieju Mały Piłkarz Cup rozgrywanym w Kobylnicy. W fazie grupowej pokonaliśmy Piasta Kobylnica 9:1, Jedynkę Luboń 4:3, ulegliśmy natomiast Akademii Reissa 1:5. W półfinale przyszło nam mierzyć się z Liderem Swarzędz, którzy wygrali 4:1. O 3 miejsce rywalizowaliśmy w bratobójczym pojedynku z Unią 2009. Przegrywaliśmy już 1:4, nasi zawodnicy rozkręcili się jednak na tyle, że spotkanie zakończyło się remisem 5:5. W serii rzutów karnych lepsza okazała się nasza drużyna.

Najlepszym zawodnikiem w Unii 2008 wybrano Oliwiera Gulińskiego!

Unia wystąpiła w składzie: Filip Borysow, Maks Chlebowski, Bartosz Czosnowski, Aleks Gatkowski, Marcel Gatkowski, Ignacy Głowacki,Jan Głowacki, Wojtek Jankowiak, Oliwier Guliński, Mateusz Kramkowski, Filip Mroczyk.

WZPN

W niedzielę zainaugurowaliśmy zmagania w lidze WZPN. Do Swarzędza przyjechała drużyna Chrobrego Gniezno. Od początku spotkania przejęliśmy znaczącą inicjatywę. W pierwszej połowie bramki dla Unitów strzelali Igor Pytlik i Filip Borysow. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Nasi chłopcy dłużej utrzymywali się przy piłce, odważnie podejmowali rywalizację w grze 1 na 1. Kolejne bramki dla naszej drużyny strzelali Dawid Wiśniewski, Filip Borysow po raz drugi, Kacper Marciniak i Jaś Chaliman. W końcówce spotkania zawodnicy z Gniezna zdobyli honorową bramkę. Pochwalić należy konsekwencje działań naszych zawodników, którzy przenieśli na boisko założenia z ostatnich treningów. Do poprawy przed nami wiele elementów, nad którymi będziemy pracować.

Unia: Bartek Czosnowski, Adaś Błachnio, Jan Chaliman, Oskar Gatkowski, Dawid Kucharczak, Igor Pytlik, Igor Srokowski, Dawid Wiśniewski, Filip Borysow, Kamil Jędrzejczak, Kacper Marciniak.

Na facebookowej grupie Unii Swarzędz do obejrzenia skrót meczu przygotowany przez pana Michała Borysowa.

Kolejne spotkanie rozegramy w Gronowie z tamtejszym Orłem w sobotę 8 września o godz. 16:00.

Filip Borysow, Maks Chlebowski, Bartosz Czosnowski, Aleks Gatkowski, Marcel Gatkowski, Ignacy Głowacki,Jan Głowacki, Wojtek Jankowiak, Oliwier Guliński, Mateusz Kramkowski, Filip Mroczyk. (http://uniaswarzedz2008-09.futbolowo.pl)